Obec Lackovce
Lackovce

Stretnutie seniórov 2009

Stretnutie seniórov 2009

STRETNUTIE SENIÓROV

Milí naši seniori, vážení hostia!

Tak ako každý rok, aj dnes v tomto jesennom období, pri príležitosti vzdania úcty starším, mi pripadla milá úloha srdečne vás pozdraviť na tomto stretnutí seniorov a prihovoriť sa Vám niekoľkými vetami.

Ani sme sa nenazdali a od posledného nášho spoločného posedenia uplynul už rok. Vo Vašich osudoch možno pribudlo samoty, úvah a rozpomienok. Čoraz častejšie počúvate o jeseni života, zafarbenej melancholickou krásou.

Ale jeseň, je obdobím umeleckých diel prírody, ktorá je ako krásna paleta. Takýmto krásnym umeleckým dielom je aj človek v jeseni života. Tvaroval a formoval ho majster život svojimi skúškami, radosťami, ale aj starosťami. Ľudský život predstavuje veľkú knihu, zložitý jedinečný román. Bezstarostné detstvo, aj keď nemuselo byť bohaté a žičlivé, predsa bolo krásne. To, vystriedalo detstvo vašich detí, radosť, úzkosť a trápenia. Minuli sa roky, až jedného dňa prišlo obdobie jesene života. Prišlo pomaly, nenápadne, tak ako sa končí leto a začína sa jeseň.

Milí seniori. Ste generácia, ktorej treba za všetko, čo ste pre svoje deti a spoločnosť urobili, poďakovať. Ste vo veku, kedy od života očakávate zdravie a spokojnú starobu. Jeseň života môže byť však za určitých okolností aj krásnym obdobím, akým boli tie predchádzajúce. Staroba neznamená koniec životnej aktivity. Môže byť prospešná aj pre široké okolie. Svedčí o tom aj práca a aktivity vašej - miestnej organizácie Jednoty dôchodcov v Lackovciach, pod vedením predsedníčky pani Márie Majerníkovej, ale aj ďalších miestnych organizácií ako je ZO Slovenského červeného kríža, pod vedením MUDr. Márie Onuškovej a ZO Únie žien, pod vedením Ing.Zuzany Fejkovej, ktorých členmi ste aj vy - seniori.

Činnosťou v týchto organizáciách dokazujete, že život v dôchodkovom veku sa dá prežiť aktívne a produktívne, ak to človeku dovoľuje zdravotný stav. Je to vek ideálny na nadviazanie kamarátskych vzťahov s rovesníkmi, ktorí majú rovnaké záujmy o kultúru, o ľudí. Vedia sa vzájomne podporiť, poradiť.

Milí naši seniori

Dovoľte, aby som sa pri tejto príležitosti srdečne poďakovala vám všetkým, ktorí sa aktívne podieľate na zveľaďovaní našej obce, ktorí sa stretávate a rozprávate na spoločných posedeniach, zájazdoch, pri cvičeniach, za vaše zásluhy. Patrí vám náš obdiv a úcta.

Viem, že na prejav úcty , k tým ktorí nás vychovali nestačí len jeden deň, ani jeden mesiac v roku. Úcta k nim by mala byť dennou samozrejmosťou, v rodine, na pracovisku, v čakárni u lekára, jednoducho všade. Kto sa naučí vážiť si šediny, nemusí sa báť, že zostane v starobe nepovšimnutý. Nájdime si preto všetci čas, vľúdne slovo, úsmev neustále, nielen dnes.

 

Na záver už len pár slov a prianí. Stretávajme sa aj naďalej, rozprávajme sa tolerujme si navzájom chyby i nedostatky, pochváľme klady, lebo nikdy nevieme, či nám osud dopraje stretnúť sa aj nabudúce v takom hojnom počte. Prežívajme ďalšie dni v šťastí a želajme si, aby sme sa v dobrom zdraví zišli na takejto slávnosti aj v roku 2010.

Dátum vloženia: 20. 10. 2014 22:09
Dátum poslednej aktualizácie: 11. 7. 2019 14:53
Autor:

Vzory tlačív

Vzory tlačív

Mobilná aplikácia

mobilná aplikácia

google-play-downloadapp-store-download

Informácie e-mailom

Novinky e-mailom

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

https://www.naturpack.sk