Menu
Obec Lackovce
Lackovce

Deň rodiny 2010

Deň rodiny 2010

DEŇ RODINY

Milé mamičky, otcovia, starí rodičia, deti, vážení prítomní hostia

Stretávame sa tu opäť pri slávení sviatku rodiny – deň matiek, deň otcov či deň detí, sú tie najkrajšie dni v roku, keď je povýšená dôležitosť členov rodiny.

V každodennom zhone pod tlakom povinností si mnohokrát ani neuvedomujeme, ako sa striedajú dni pracovné a tie sviatočné.

Takže ešte raz, zišli sme sa tu dnes preto, aby sme si pripomenuli deň, na ktorý by sme nikdy nemali zabúdať.  Je to deň našich najdrahších bytostí – matiek, otcov, skrátka deň rodiny.

Mama, otec, veď toto sú tie najkrajšie slová. Slová, ktoré dieťa, keď vysloví, znamenajú preň obrovskú silu. Od prvých krôčikov, od prvých vypovedaných slov našich ratolestí. V týchto slovách cítiť istotu. Veď skúsme zaloviť v našej pamäti, koľkokrát sme boli v situácii, hoci už aj ako starší, nielen ako malé deti, keď sme  potrebovali silu týchto slov. Nebolo nutné ich vysloviť nahlas, stačilo len v duchu vysloviť slovo  mama, otec, a hneď nám bolo ľahšie. Tieto slová nám všetkým opätovne dodávajú silu dokázať, či dosiahnuť nové veľkolepé ciele – ciele úspechu pre celú rodinu.

Niekto múdry povedal: Ak niekde na zemi zostalo kus raja, je to v rodine, kde je láska.

Rodina , tento základný stavebný kameň každej spoločnosti opísaný v nespočetných obmenách vzťahov mužov a žien, kde panuje vzájomná úcta detí voči rodičom, ale aj vzájomná úcta medzi manželmi a úcta v celej rodine. Sila prirodzenej rodičovskej lásky je neprehliadnuteľná pri vznešenej úlohe rodičovstva. Keď sa táto sila rozvinie, je schopná zázrakov v zdraví , ale aj v chorobe. Láska rodičov voči deťom i láska v rodine dokáže uľahčiť a osladiť život a dáva všetkému zmysel.

Rodina a láska v nej to nie je iba romantické rojčenie. Je to proces rastu ľudí, ktorí chcú duševne rásť, každodenne investovať do svojich vzťahov, je to čas na rozhovory, čas na ochotu dať priestor druhým, priestor  na sebarealizáciu. Preto rodiny, kde sa majú ľudia radi, sú pre nás prísľubom do budúcnosti.

Toto sú zákonitosti vývoja – fyzického i duševného bytia. Naše priblíženie sa k ideálu rodinného šťastia, lásky a porozumenia, nech je našim cieľom dosiahnutia kúska tohto rodinného raja.

Živme v sebe predsavzatie, že budeme robiť všetko preto, aby láska dávaná i prijímaná v každej rodine bola tým základným tmelom. Nie je nič hrejivejšie ako slnko vychádzajúce z milujúceho materinského a otcovho srdca. To sa nedá ničím nahradiť.

Prajem nám všetkým, nech naši synovia a dcéry, nám našu lásku stonásobne        odplatia tým, že budú žiť s láskou čestne a zodpovedne, nech si založia nové rodiny, ktoré budú vyžarovať plody vašej práce. Lebo len vtedy sú matka i otec šťastní, keď sú šťastné ich deti.

                                              Aj týmto dnešným podujatím preto chceme vzdať hold a vďaku   našim rodinám.

Dátum vloženia: 20. 10. 2014 20:47
Dátum poslednej aktualizácie: 11. 7. 2019 14:51

Vzory tlačív

Vzory tlačív

Územný plán obce Lackovce

Územný plán obce Lackovce

VOĽBY A REFERENDÁ

Voľby a referendá

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie